VALİ GÜL, KAPALI OTOPARK VE PAZARYERİNİ HİZMETE AÇTI.

Kağıthane Hürriyet Mahallesi'nde inşaatı tamamlanan Kapalı Otopark ve Pazaryeri, İstanbul Valisi Davut Gül'ün katımıyla, törenle hizmete açıldı.

Vali Gül, Kapalı Otopark ve Pazaryerini hizmete açtı.

Vali Davut Gül, Kağıthane Belediyesi tarafından inşaası tamamlanan Hürriyet Mahallesi'nde ki kapalı otopark ve pazaryerinin açılış törenine katıldı.

Mahalle içerisinde ki trafikte, kalış süresini azaltmak ve vatandaşların daha nezih bir ortamda pazar alışverişlerini yapabilmeleri amacıyla 210 araç kapasiteli kapalı katlı otopark ve pazaryerinin hizmete açılışın da, Vali Gül ile birlikte Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin kurdeleyi birlikte kestiler.

Yeşil alan, katlı otopark ve kapalı pazar yerinden oluşan Hürriyet Kapalı Otopark ve Modern Pazar Yeri projesi 10 bin m² alanı kapsıyor. Ayrıca Otopark’ın en üst kısmında yüzlerce ağaç ve bitki türü, 200 metrelik yürüyüş yolu, çocuklar için oyun alanları ve futbol sahası da bulunuyor.

Açılış töreninde konuşan İstanbul Valisi Davut Gül; ' Hürriyet Kapalı Otopark ve Modern Pazar Yeri projesi çok amaçlı bir proje. Vatandaşların birçok ihtiyacına cevap verebilecek bir yapı oldu. Mevlüt Başkan’ımıza ve ekibine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyor, projemizin de hayırlara vesile olmasını diliyorum.' dedi.

Başkan Öztekin ise; “ Hürriyet Mahalle’mize açmış olduğumuz Hürriyet Kapalı Otopark ve Modern Pazar Yeri projemiz ile trafik akışında rahatlık sağlayacağız. Aynı zamanda pazar yerini Otopark’ın içerisine taşıdık böylece vatandaşlarımız kışın soğuktan yazın da sıcaktan korunarak pazar alışverişlerini haftanın belirli günleri nezih bir ortamda yapabilecekler. Otoparkımızın en üst kısmında ise, çocuklarımız için oyun alanları, yeşil alanlar ve futbol sahası bulunuyor. Hürriyet Mahalle’mize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Haftaya da aynı amaçla inşa ettiğimiz Gültepe-Telsizler kapalı otopark ve modern pazaryeri projemizin açılışını gerçekleştireceğiz. Kapalı pazaryeri, açık spor alanları, kütüphanesi, çocuk parkı ve yeşil alandan oluşan Gültepe-Telsizler kapalı otopark’ı toplam 440 araç kapasiteli olarak yapıldı.' şeklinde konuştu.

 

 

İSTANBUL (UHA) - MURAT ÖZDEMİR

BELEDİYELER

EKONOMİ